Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rimaszombat

Hét érem maradt idehaza Vytlači
 

ijaszat.JPG

Május 13-án a szabatkai városi erdőben került megrendezésre a Szlovák kupa soron következő versenye. A pályát a Bástya Íjász Klub lelkes íjászai építették Lévay Tibor vezetésével. A verseny nagy érdeklődésnek örvendett, hiszen majd kétszáz versenyző nevezett be Szlovákiából és Magyarországról egyaránt. A hazai klub tagjai hét érmet szereztek, míg további ketten pontszerző helyen végeztek.  

ijaszat-rigo.JPGijaszat1.jpgijaszat2.JPG

Nehézre sikerült a taktikás a pálya, de mondhatnánk úgy is, a szervezők jól kihasználták a természet adta lehetőségeket és sikerült megtréfálni a rutinosabb versenyzőket is. Erről az általánosan alacsonyabb pontszám mellett az íjászoktól kapott pozitív visszajelzések tanúskodtak. A Bástya Íjász Klub versenyzői eredményesen próbálták megakadályozni az érmek elvitelét – hét érem maradt hazai kézben. A szebbik nem képviselői öt érmet gyűjtöttek a hazai klubnak; Nagyferencz Stella nyerte a HU gyerek kategóriát, Kormoš Viktória a HU kadét kategóriát, itt Nagyferencz Henrietta lett a második, PBHB szenior kategóriában Bukovszky Krisztina, míg a PBHB veterán kategóriában pedig  Dávid Márti lett második. Férfi kategóriákban HU veteránok között Lévay Tibor bizonyult  a  legjobbnak, a harmadik helyen pedig Benik Dániel végzett. Pontszerző helyen HU szenior kategóriában ketten végeztek a hazaiak közül; Nagyferencz László és Hegedűs László is a negyedik lett.

ijaszat3.JPGijaszat4.JPG

A harmadik kör után az alábbiak várják dobogós helyről a következő fordulót: Nagyferencz Stella, Kormoš Viktória, Lévay Tibor és Dávid Márti. A következő fordulóra Leleszen kerül sor június 17-én.  

A Bástya Íjász Klub ezúton is köszönetet mond a támogatóinak; a rimaszombati Városi Hivatalnak, a zólyomi VERCAJCH centrum Kft-nek, a kassai GOBAKO-nak, a nyustyai MIVE cégnek, Majercsík Béla vállalkozónak és az AGROSOLUM cégnek.


 
 

ma 2018.06.22 van

ma Paulína névnapja van

webygroup
Slovenská verzia
English version
FőoldalFőoldal