Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rimaszombat

Romák roma szemmel a Gömör-Kishonti MúzeumbanVytlači
 

 

dij1.jpg

A Gömör-Kishonti Múzeum Alena Horváthová és Ožga Bodorová kezdeményezésének köszönhetően 1996 óta fókuszál a romák életére, s ennek keretén belül az idén már tizenegyedik alkalommal hirdette meg a Romano Dživipen – Roma élet című pályázatát, amelybe az idén 14 iskola kapcsolódott be a Rimaszombati, a Poltári és a Nagyrőcei járásból. A beérkezett 79 alkotást az érdeklődők június 25-ig tekinthetik meg.

konzistak1.jpg

A Magán Konzervatórium zenekara nyitotta meg az idei verseny alkotásait bemutató tárlatot, amelyen átadták a díjakt is a két kategória legjobbjainak. Több magyar iskola is bekapcsolódott a versenybe, így a csízi és a várgedei is, ez utóbbi diákjai négy díjat is hazavihettek volna, ha eljöttek volna a díjátadóra. A képeikkel benevezett, többnyire roma gyerekek fantáziája az idén sem ismert határokat, a roma mesterségektől (teknővájás, kosárfonás, zenélés, jóslás) kezdve a viseleteken át a portrékig nagyon színes az idei skála, ahogy a felhasznált technikáké is.

dijazottak1.jpg

A többnyire a múzeum alkalmazottaiból összeállt zsűri két kategóriában osztott díjakat. Az I. kategóriában (1-4. évfolyam) a málnapataki Martin Pinka végzett az első helyen a várgedei Oláh Rudolf és Balog Szebasztian előtt (különdíjat a szinóbányai Perla Oláhová és a szirki Andrejka Horváthová kapott), míg a II. kategóriában (5-9. évfolyam) a cserencsényi Reedukációs Központ hatodikos diákja, Silvester Lacko végzett az első helyen a várgedei Bogdán Roland és Bohó Norbert előtt. Itt is két különdíjat osztottak ki, mégpedig a jolsvai Rebeka Ruzsóovának és a szintén cserencsényi Ján Krištofnak.


 
 

ma 2018.06.22 van

ma Paulína névnapja van

webygroup
Slovenská verzia
English version
FőoldalFőoldal