Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rimaszombat

Rajtra készen a VK Slovan röplabdázóiVytlači
 

IMG_1454.JPG

 

A VK Slovan I. ligás röplabdásai két felkészülési tornán vettek részt a közelmúltban, s rajtra készen várják a 2017/2018-as idény október hetediki nyitányát. A cél a legjobb négybe kerülés.

IMG_1474.JPG

IMG_1478.JPG

Október hetedikén Puhón indítják az új idényt a rimaszombati VK Slovan I. ligás női röpisei, akiknek célja a nyolccsapatos mezőnyben az első négy hely valamelyikének a megszerzése. „Több csapat is megerősödve indul neki az idei csatározásoknak, ahogy nekünk is sikerült pár új játékossal megerősödnünk” – mondja Štefan Baláž, a klub elnöke, aki nagy kudarcként élné meg, ha a csapat nem tudna bejutni a legjobb négy közé. Az idén az eperjesi Elba és a zsolnai VA csapataival, a garamszentkeresztiekkel, a sztropkóiakkal (Stropkov), a puhóiakkal (Púchov), a giráltiakkal (Giraltovce) és a nyitraborosznóiakkal (Brusno) csapnak össze a helyezésekért. Szeptemberben két felkészülési tornán is elindultak, amelyen id. Alena Kudlíková vezetésével az új csapatot is összerakták. Új játékosnak számít az egykori extraligás Jana Kubaliaková, de a poltári Júlia Majerová és egy év után visszatért a csapathoz az azóta férjhez ment Jana Panicová (Drugdová). A nyustyai négycsapatos tornán a batyiak legyőzték a hazaiakat, a garamszentkeresztieket és a nyitraborosznóiakat, míg a több volt extraligással megerősödött giráltiaktól kikaptak, így a második helyen végeztek. Ezt követően a már hagyományos hazai torna következett, amelynek idei érdekessége volt, hogy a régió mindhárom női röplabdaklubja részt vett rajta. A hazai szettveszteség nélkül végeztek az élen, megelőzve a poltáriakat, a nyustyaiakat és az eperjesi Elba csapatát. A rimaszombatiak  az ifj. Kudlíková, Žírošová, J. Kubaliaková, Uhrinová, Bolhová, Lakatošová, Chebeňová, Majerová (Szőkeová, Bobeková) összeállításban léptek pályára, s valószínűleg ők képviselik majd a klub színeit a bajnokságban is.

ropi.JPG

roplabda.jpeg

Az első hazai mérkőzésre a Tompa Mihály Alapiskola Nyugat-lakótelepi tornatermében kerül sor október 14-én, szombaton, amikor kettős mérkőzésen 14.00 órától a garamszentkereszti csapatot fogadják.

Fotó: Gecse Attila, a csoportkép Július Gežo felvétele


 
 

ma 2018.09.24 van

ma źuboš, źubor névnapja van

webygroup
Slovenská verzia
English version
FőoldalFőoldal