Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rimaszombat

53 iskola nevezett a XVII. Ferenczy István Országos Képzőművészeti VersenyreVytlači
 

IMG_6916.JPG

314 pályamunka érkezett 53 iskolából a tizenhetedik alkalommal megrendezett Ferenczy István Országos képzőművészeti Versenyre (FIKIV), amely ezúttal is három témában (Hatvani István, Magyar történelmi jelképek, Hazám, Te széles Felvidék) várta az érdeklődőket. A pályamunkákat a Nagyferenc Katalin, Marian Lacko, Vaskői Károly összetételű zsűri értékelte ki. 

IMG_6913.JPGIMG_6884.JPGIMG_6886.JPG

Az I. kategória Magyar történelmi jelképek témában a gömörsídi Oláh Richard győzött, ugyanitt iskolatársa, Botos Tibor a harmadik helyen végzett. A harmadik témában (Hazám, Te széles Felvidék) a gömörsídi iskola képviseletében Botos Tímea és Botos Tibor vitte el a pálmát, Dulay Olivia, a rimaszombati Tompa Mihály Református Gimnázium diákja a harmadik lett. A II. kategória 2. témájában a Füleki Gimnázium diákja, Mező Michaela Dorina győzött, a 3. témában a rimaszombati Tompa Mihály Alapiskola diákja, Orosz Dániel a harmadik helyen végzett. A III. kategóriában két füleki győzelem is született, Kelemen Eszter alkotta meg a legjobb Hatvani István portrét, míg Mikó Barbara a 3. témában bizonyult a legjobbnak.

IMG_6890.JPGIMG_6914.JPGIMG_6915.JPGIMG_6883.JPG

Eredmények:

 

I. kategória  –  1. téma:  Hatvani István  (portré)    24 munka           

1. Molnár Ibolya (MTNy Alapiskola, Farnad), 2.  Tankó Daniela (Gregorovits Lipót Alapiskola, Jóka), 3.  Pongrácz Tamás   (Szenczi Molnár Albert Alapiskola, Szenc) 

Elismerő oklevél: Kováč Stella, Molnosi Brigitta (Gregorovits Lipót Alapiskola, Jóka)

I. kategória – 2. téma: Magyar történelmi jelképek      75  munka    

1.  Oláh Richard    (MTNy Alapiskola, Gömörsíd), 2. Pásztor Szabolcs (Pongrácz Lajos Alapiskola, Ipolyság), 3. Botos Tibor (MTNy Alapiskola, Gömörsíd)                    

Elismerő oklevél: Kovács Emese, Daniš Vivien Lili, Bobek Lilien (Pongrácz Lajos Alapiskola, Ipolyság), Fülöp Sofia (Szenczi Molnár Albert Alapiskola, Szenc)  

I. kategória – 3. téma: Hazám, Te széles Felvidék  (tájkép)      65  munka                  

1.  Botos Tímea, Botos Tibor    (MTNy Alapiskola, Gömörsíd), 2. Ténai Lucia (Alapiskola, Királyhelmec), 3. Dulay Olívia  (Tompa Mihály Református Gimnázium, Rimaszombat), 3. Oláh Klaudia  (Ragyolci Alapiskola és Óvoda)  

Elismerő oklevél:   Presinszký Ágnes (Alapiskola, Feketenyék), Bocko Mira Szófia  (Kazinczy Ferenc Alapiskola, Tornalja), Szitai Cyntia  (Szombathy Viktor Alapiskola, Feled), Vörös Orsolya  (Jókai Mór Alapiskola, Révkomárom), Valacsay Eszter (Alapiskola, Csallóközcsütörtök)

II. kategória – 1. téma: Hatvani István  (portré)        25  munka           

1.  Szerződi Klaudia (MTNy Alapiskola, Nagycétény), 2. Zilizi Klaudia (MTNy Alapiskola, Deáki), 3. Bastyúr Dávid   (Közös Igazgatású Iskola, Rozsnyó), 3. Bukovský Dorottya (MTNy Alapiskola, Deáki) 

Elismerő oklevél:  Zsidek Dóra (Kossányi József Alapiskola és Óvoda, Szentpéter), Bombicz  Ferenc  (Jedlik Ányos Alapiskola, Szímő), Magicz Vivien (Kazinczy Ferenc Alapiskola, Tornalja)  

II. kategória  – 2. téma:   Magyar történelmi jelképek      40  munka                         

1.  Mező Michaela Dorina (Gimnázium, Fülek), 2. Felyó Kendra (Pongrácz Lajos Alapiskola, Ipolyság), 3. Kótai Tibor    (Alapiskola, Sajógömör)

Elismerő oklevél: Molnár Vivien (Egyházi Alapiskola és Óvoda, Kéty), Bóna Sára (Pongrácz Lajos Alapiskola, Ipolyság), Milus Emma (Ady Endre Alapiskola, Párkány), Majoros Lilla    (Kazinczy Ferenc Alapiskola, Tornalja), Magtamás Csilla      (Gimnázium, Fülek) 

II. kategória – 3. téma: Hazám, Te széles Felvidék  (tájkép)      53  munka      

1. Orbán Zsuzsanna (Kodály Zoltán Alapiskola, Dunaszerdahely), 2. Zsigárdi Sarolta (Kodály Zoltán Alapiskola, Dunaszerdahely), 3.        Farkas Zsófia (Kodály Zoltán Alapiskola, Dunaszerdahely), 3.  Orosz Dániel (Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat)

Elismerő oklevél: Prokša Kinga     (Gregorovits Lipót Alapiskola, Jóka), Csala Bence (Márai Sándor Gimnázium és Alapiskola, Kassa), Barczi Noémi, Fekete Eszter, Horváth Sára (Kodály Zoltán Alapiskola, Dunaszerdahely)       

fikiv1.jpg

 III. kategória –  1. téma:   Hatvani István   (portré)       12  munka

1. Kelemen Eszter (Gimnázium, Fülek), 2. Ténai Krisztina (Márai Sándor Gimnázium és Alapiskola, Kassa), 3. Makši Attila  (Márai Sándor Gimnázium és Alapiskola, Kassa)

gyorgyfriderika-fulek.jpg

Elismerő oklevél: György Friderika (Gimnázium, Fülek), Ternyila Laura       (Szakközépiskola, Szepsi), Simon Dóra   (Közös Igazgatású Iskola, Szenc)

 III. kategória –  2. téma: Magyar történelmi jelképek        7  munka    

1. Kovács Tamás (Közös Igazgatású Iskola, Rozsnyó), 2. Bastyúr Nikoleta (Közös Igazgatású Iskola, Rozsnyó), 3. Zsákai Antónia (Gimnázium, Fülek)

Elismerő oklevél: Vlkolenský Márk, Tóth Klaudia (Szondy György Gimnázium, Ipolyság)

Simon Zoltán (Gimnázium, Fülek)

III. kategória –  3. téma: Hazám, Te széles Felvidék (tájkép)      13  munka

1. Mikó Barbara (Gimnázium, Fülek), 2. Bodolló Rebeka  (Gimnázium, Tornalja), 3.       Makši Attila (Márai Sándor Gimnázium és Alapiskola, Kassa)

Elismerő oklevél: Ténai Krisztina, Szilágyi Gabriella (Márai Sándor Gimnázium és Alapiskola, Kassa), Bastyúr Nikoleta (Közös Igazgatású Iskola, Rozsnyó), Krpežan Fatima (Gimnázium, Fülek), Velebný Nikolett Kíra (Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola, Ipolyság), Köles Vivien            (Műszaki Szakközépiskola, Révkomárom)                 

Gecse Attila felvételei


 
 

ma 2018.10.19 van

ma Kristián névnapja van

webygroup
Slovenská verzia
English version
FőoldalFőoldal