Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rimaszombat

Losoncon folytatják a vers- és prózamondókVytlači
 

IMG_8442.JPG

Március 12-én a rimaszombati Városi Művelődési központban került sor a XXVII. Tompa Mihály Országos Verseny járási fordulójára, amelyre az idén száztizenketten neveztek be. Az aranysávos minősitést elért versenyzők a kerületi fordulóban folytatják, amelyet március 23-án, pénteken 08.30 órai kezdettel bonyolítanak le a Kármán József Alapiskolában.

IMG_8462.JPG

Az országos döntőre az idén is Rimaszombatban kerül sor, mégpedig április 26. és 28. között.

IMG_8512.JPG

Az idei versenyt az alábbi összetételű zsűri értékelte: Ádám Zita, a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetségének  országos alelnöke, Bányiczki Mária, a Borsod Megyei Kulturális Intézet volt  munkatársa, Endrődi-Mike Attila, a Petőfi Sándor Program füleki ösztöndíjasa, drámajáték-vezető, Demeter Katalin, a Tompa Mihály OV aranysávos  versmondója, Mátyás Zoltán, a Tiszaújvárosi Derkovits Kulturális Központ  igazgatója, Mázik István,  a füleki Zsák Színház rendezője, Molnár Zsuzsa, nyugalmazott pedagógus, kultúraszervező, amatőr  színjátszó, Sebők Valéria, nyugalmazott pedagógus, a Kistérségi Tanügyi Hivatal vezetője és Szászi Zoltán író, költő.

IMG_8492.JPGIMG_8508.JPGIMG_8512.JPGIMG_8516.JPGIMG_8522.JPGIMG_8534.JPGIMG_8540.JPGIMG_8543.JPG

Az alábbi, aranysávot elért versenyzők folytatják Losoncon:  

I.  kategória–vers (25 versenyző): Boros Emese (Tompa Mihály AI, Rimaszombat), Czene Kinga (Almágyi Alapiskola és Óvoda), Madarász Lili (Tompa Mihály AI, Rimaszombat) és Máté Zsófia (Tompa Mihály AI, Rimaszombat)

I.  kategória–próza (18 versenyző): Homoly Krisztina (Tompa Mihály AI, Rimaszombat), Lukács Lídia (Tompa Mihály AI, Rimaszombat), Oláh Balog Denis (Szombathy Viktor AI, Feled) és Szabó Réka (Tompa Mihály AI, Rimaszombat)

II.  kategória–vers (17 versenyző): Balog Boglárka (Tompa Mihály AI, Rimaszombat), Bari Szabolcs (MTNy Alapiskola, Uzapanyit), Mács Zille Anna (Tompa Mihály AI, Rimaszombat) és Tóth   Zsófia (Tompa Mihály AI, Rimaszombat)

II.  kategória–próza (19 versenyző): Ferencz Zsolt (Tompa Mihály Református Gimnázium, Rimaszombat), Kovács Richárd Bence (Tompa Mihály AI, Rimaszombat), Kozma Bodza (Bátkai Alapiskola) és Molnár Virág Lilla (Szombathy Viktor AI, Feled)

III.  kategória–vers (13 versenyző): Házik Tímea (Tompa Mihály AI, Rimaszombat), Ruszó Chiara (Szombathy Viktor AI, Feled) és Szaniszló Judit Kincső (Tompa Mihály Református Gimnázium)

III.  kategória–próza (10 versenyző): Farkas Dániel (Tompa Mihály AI, Rimaszombat), Rencsok Nikolett (Bátkai Alapiskola), Tóth Nikoletta (Almágyi Alapiskola és Óvoda), Vajgel Rozina (Tompa Mihály Református Gimnázium, Rimaszombat) és Vámoš Dorka (Tompa Mihály Református Gimnázium, Rimaszombat)

IV.  kategória–vers (6 versenyző): Házik Ildikó (Ivan Krasko Gimnázium, Rimaszombat), Nagy Eszter Réka (Tompa Mihály Református Gimnázium, Rimaszombat) és Pataky Sándor András (Ivan Krasko Gimnázium, Rimaszombat)

IV.  kategória–próza (4 versenyző): Galamb Krisztián (Kereskedelmi Akadémia, Rimaszombat) és Kovács Ildikó (Magán Szakközépiskola, Rimaszombat).

Gecse Attila felvételei

 


 
 

ma 2018.09.19 van

ma Konštantín névnapja van

webygroup
Slovenská verzia
English version
FőoldalFőoldal