Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rimaszombat

Bari Szabolcs és a Csillagvirág kiemelkedő sikereVytlači
 

IMG_7968.JPG

Rekordrészvétellel indult, a díjak átadásával zárult a XXVII. Tompa Mihály Országos Verseny. Az idén Gömör sem maradt első hely nélkül, a II. kategória versmondói között az uzapanyiti Bari Szabolcs győzött, aki Weöres Sándor A kutya cimű költeményét adta elő. Remekül szerepelt a VI. kategóriában a Páko Mária vezette Csillagvirág is, akik Bakos József és Veres János megzenésitett verseivel szintén aranysávosak lettek, s a harmadik helyen végeztek. Rimaszombat Városa emlékplakettet ajándékozott a versenynek, amelyet a nagyidai Demko András vihetett haza, aki a VI. kategóriában indult, s a második helyen végzett.    

IMG_7028.JPG

IMG_6598.JPG

A Tompa Mihály Országos Verseny országos döntőjének díjazottjai

I. kategória – vers

1.    Maczkó Fanni, Eötvös Utcai MTNY Alapiskola, Komárom (Felkészítő: Varga Rózsa)
2.    Rácz Dorka, MTNY Alapiskola és Gimnázium, Pozsony (Felkészítő: Kása Ildikó)
3.    Hámori Diána, MTNY Alapiskola, Dunaradvány (Felkészítő: Kiss Éva)

A zsűri különdíja: Moore Dominik
Hazai szerző művét előadó legsikeresebb versenyző: Jančík Lilien

 I. kategória – próza

1.    Szalóczi Boglárka, Deáki Alapiskola (Felkészítő: Renczés Nóra)    
2.    Köblös Léna, Királyhelmeci MTNY Alapiskola (Felkészítő: Illés Irén
3.    Bittera Sophie Iman, Alapiskola és Óvoda, Pozsony (Felkészítő: Bittera Katalin)

IMG_8057.JPG

II. kategória – vers

1.    Bari Szabolcs, MTNY Alapiskola Uzapanyit   (Felkészítő: Farkas Éva)    
2.    Pereszlényi Zsófia, Ady Endre Alapiskola, Párkány    (Felkészítő:  Pesti Zsuzsanna)    
3.    Méhes Máté, Móra Ferenc Alapiskola, Nyékvárkony    (Felkészítő: Fodor Anikó)

Hazai szerző művét előadó legsikeresebb versenyző: Mács Zille Anna (Rimaszombat)

 

II. kategória – próza 

1.    Dóczi Boldizsár, Alapiskola Bodrogszerdahely    (Felkészítő: Dóczi Sándor)    
2.    Tóth Gábor István, Alapiskola Nyárasd    (Felkészítő: Magyar Gaál Lívia)    
3.    Vámos Dóra, Marianum Egyházi Iskolaközpont, Komárom    (Felkészítő: Marcsa Krisztína)

A zsűri különdíja: Mikóczi Lili
Hazai szerző művét előadó legsikeresebb versenyző: Csala Rebeca

 

III. kategória – vers

1.    Urbán Csongor, Erdélyi János Alapiskola, Nagykapos   (Felkészítő: Urbán Emőke)    
2.    Bangha Roland, Selye János Gimnázium, Komárom    (Felkészítő: Farkas Adrianna)    
3.    Gál Ádám Vajk, Tarczy Lajos Alapiskola, Hetény     (Felkészítő: Kiss Szilvia)

A zsűri különdíja: Greman Dorka és Bukovský Dorottya
Hazai szerző művét előadó legsikeresebb versenyző: Balázs Anna Ajnácska 

 

III. kategória – próza

1.    Szalay Mátyás, Munka Utcai Alapiskola Komárom   (Felkészítő: Habán Hajnalka)
2.    Morvai Viktória Bereniké, Ady Endre Alapiskola, Párkány    (Felkészítő: Jakubík Teréz)
3.    Fekete Lujza, Selye János Gimnázium, Komárom    (Felkészítő: Spátay Adriana)

Hazai szerző művét előadó legsikeresebb versenyző: Farkas Dániel (Rimaszombat)

IMG_6629.JPG

IV. kategória – vers

1.    Katona Eszter, MTNY Alapiskola és Gimnázium, Pozsony  (Felkészítő: Kulcsár Mónika)
2.    Balla Barnabás, Kodály Zoltán Gimnázium Galánta    (Felkészítő: Bergendi Mónika)
3.    Gál Réka Ágota, Selye János Gimnázium, Komárom    (Felkészítő: Kiss Szilvia)

A zsűri különdíja: Kantár Máté
Hazai szerző művét előadó legsikeresebb versenyző: Sallai Zsóka

IMG_7322.JPG

IV. kategória – próza

1.    Králik Máté, Selye János Gimnázium, Komárom    (Felkészítő: Králik Zsuzsanna)
2.    Jankulár Tamás, Selye János Gimnázium, Komárom    (Felkészítő: Spátay Adriana)
3.    Simon Dóra, Közös Igazgatású Iskola, Szenc    (Felkészítő: Pongrácz Flóra)

A zsűri különdíja: Galamb Krisztián (Kereskedelmi Akadémia, Rimaszombat)
Hazai szerző művét előadó legsikeresebb versenyző: Köles Bence

IMG_7028.JPG

V. kategória – vers

1.    Török Máté, Selye János Egyetem   (Felkészítő: Horváth Eszter)
2.    Fodor Péter, Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem    (Felkészítő: N. Tóth Anikó)
3.    Jung István, Selye János Egyetem

 

V. kategória – próza

1.    Csémi Andrea, Nagymegyer (lakhely)  
2.    Demko András mérnök, Nagyida    
3.    Lichtmannegger Lívia, Selye János Egyetem    

IMG_8080.JPG

VI. kategória – énekelt/megzenésített versek

1.    Molnár Ibolya    Farnad    
2.    EndORFin    Rozsnyó    (Felkészítő: Papp Viktória)    
3.    Csillagvirág    Rimaszombat    (Felkészítő: Páko Mária)

A legérettebb zenei produkcióért: Göbő Anna, Göbő Sándor

Különdíj – Kiemelt média megjelenés az első szlovákiai magyar zenei portálon, az ATEMPO.sk-n, fél éven át a TMOV verséneklők kategóriájának I., II. és III. helyezettje részére.
Ing. Zako Ervin alapító, főszerkesztő felajánlása

IMG_7933.JPG

VII. kategória – lírai színpadok

1.    A KGSzT Lírai Színpada, Márai Sándor Gimnázium, Kassa   (Felkészítő: Bodon Andrea) – Bogyó Noémi művei alapján
2.    GIMISz Diákszínpad, Komáromi VMK, Selye János Gimnázium, Komárom    (Felkészítő: Bajkai Csengel Mónika)

Ígéretes előadói teljesítményéért: Viszlai Anna Rozália

 


 
 

ma 2018.09.24 van

ma źuboš, źubor névnapja van

webygroup
Slovenská verzia
English version
FőoldalFőoldal