Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rimaszombat

Átadták XII. Felvidéki Tudományos Diákköri Konferencia díjaitVytlači
 

25440274_1920151988012186_4402648961015519591_o.jpg

Decemberben ért véget Felvidék legnagyobb tudományos versenye. A díjazott munkák közt az Árvácska horrorisztikus olvasata, rakétatervezés és a súlyos kombinált immundefektus kutatása. A zsűri tizenhat pályamunkát juttatott tovább a magyarországi fordulóra.

 

A felvidéki magyar egyetemistákat tömörítő Diákhálózat közreműködésével sikeresen lezajlott a XII. Felvidéki Tudományos Diákköri Konferencia (FTDK), melynek a nyitrai Közép-európai Tanulmányok Kara biztosított helyszínt.
Idén harminckilenc pályamunka érkezett a versenyre. A konferencián a versenyzőket a szekciózsűrik ajánlása alapján díjazták. A zsűri döntése alapján helyezést elérő diákok ösztöndíjban és tárgyjutalomban részesültek.

A rendezvény a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Közép-európai Tanulmányok Karának dékánhelyettesének, Vančoné Kremmer Ildikó ünnepélyes beszédével kezdődött, majd Bárczi Zsófia dékánasszony és Weiszburg G. Tamás, az OTDK alelnöke is köszöntötte a részvevőket. A szekcióülések és a főzsűri ülését követően a résztvevők az Endorfin zenekar koncertjén vehettek részt, hogy kipihenhessék a verseny okozta fáradalmaikat.

A szombati nap Dr. Morvai Tünde (az MTA HTMT osztályvezetője): GeneZYs 2015 - a Kárpát-medencei magyar fiatalok ifjúságszociológiai felmérése c. plenáris előadásával folytatódott, amelyet az ünnepélyes díjátadó követett.

25550303_1920151981345520_7756862355425344758_n.jpg

A díjakat a főzsűri tagjai, a versenyt támogató Országos Takarékpénztár (OTP) képviselője, Mikóczi Angelika, a Microcomp képviselője, Komzsík Attila, valamint a Szlovákiai Akadémiai Tanács (SZMAT) titkára, Vančoné Kremmer Ildikó adta át. A nyertesek ösztöndíját a Diákhálózat biztosította.

Az idei fődíjat Lomboš Kornélia, a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem hallgatója Móricz Zsigmond Árvácskájának horrorisztikus olvasata című dolgozatával érdemelte ki. A konferencia fődíját a Microcomp biztosította. A Szlovákiai Magyar Akadémiai Tanács különdíját Hortai Ferenc vehette át a Fordulatszámmérő műszer stroboszkóppal című munkájáért.

oklevel-tothkrisztian.jpgtoth1.jpg

Két gömöri is sikeresen szerepelt az idei versenyen, a Történelemtudományi és vallástörténeti szekcióban a nagybalogi Tóth Krisztián, a Selye János Egyetem Református Teológiai karának hallgatója a harmadik lett A   rimaszombati Egyesült Protestáns Gimnázium államosítása című munkájával, s ugyancsak harmadik helyet szerzett a Pedagógiai és élettudományok szekcióban a bátkai Vas Kinga, a Selye János Egyetem Tanárképző Karának diákja az Adatok Bátka flórájához című munkájával.  

oklevel-vasskinga.jpg

Az FTDK képzeletbeli stafétáját Kme Tibor, a Selye János Egyetem rektorhelyettese vette át, így a soron következő XIII. Felvidéki Tudományos Diákköri Konferencia Komáromban kerül majd megrendezésre.


 
 

ma 2018.12.14 van

ma Branislava, Bronislava névnapja van

webygroup
Slovenská verzia
English version
FőoldalFőoldal