Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rimaszombat

Patrik Le Giangot a vietnami válogatottban is szívesen látnákVytlači
 

plegiang7.jpg

Patrik Le Giang futballkapus Fülekről a bátyja, Emil nyomdokaiban indult el a hírnév felé. Édesapja annak idején a füleki Kovosmaltban volt vendégmunkás (édesanyja a helyi alapiskolában tanít), s a rendszerváltás után itt talált második hazára. Patrik jelenleg a cseh Karviná kapusa, de szeretné magát akár külföldi bajnokságban is kipróbálni.

plegiang-torna0.jpg

Emil fia a betűvetéssel együtt tanulta a foci alapjait, s csatlakozott hozzá öccse, Patrik is. De mivel ő volt a legkisebb, őt tették be a kapuba, mert mindenki gólt-gólokat akart lőni. S amíg Emil csatárként aratta a sikereit, – játszott Nürnbergben is, de a gyakori sérülések megakadályozták abban, hogy a tehetségéhez méltó pályát befusson, így a külföldi karrier helyett idehaza játszott, amíg egészsége engedte, megfordult Rimaszombatban és Füleken is –,  Patrik viszont 15 évesen már a zsolnaiak játékosa volt (a fülekiek ifjúsági játékosaként rendszeresen járt Július Nôtához Rimaszombatba is edzésekre), ahol kilenc évig végigjárta a szamárlétrát, csak a csúcsra, az A csapatba nem tudott bekerülni. Holott közben az összes korosztályos válogatott kapujában őrizte.

plegiang-torna1.jpgplegiang-torna2.jpg

„Nagyon nehéz döntés volt, de mégis meg kellett lépnem, így a cseh Vlašim csapatához szerződtem, ahol pechemre az első számú kapus jó sorozatot fogott ki, így nem kaptam lehetőséget. A Vlašim kölcsönadott az extraligás Karviná csapatának, ahol az első számú kapus ťeltiltásaŤ (nem játszhatott saját egykori klubcsapata ellen – szerk. megjegyzése) miatt végre sikerült pályára lépnem. Ugyan kikaptunk a prágai Slavia csapatától, de az edzők elégedettek voltak velem, s ezt követően már alanyi jogon a kapuban maradtam (a Jablonec ellen 2:1 arányban győztek, s őt választották a mérkőzés legjobbjává – a szerk. megjegyzése), s az utolsó őszi mérkőzést már megúsztam kapott gól nélkül, a szintén prágai Bohemianst győztük le 1:0 arányban. Mivel csak kölcsönbe vagyok Karvinán, még nem tudom, hol folytatom tavasszal, de ez a napokban eldől. Most annak örülök, hogy fél év után ismét hazalátogathattam pár napra, részt vettem két bemutatkozó beszélgetésen, s egy ifjúsági focitornán.”

plegiang-bozo.JPGplegiang-halaj.JPG

Füleken a helyi könyvtárban személyi edzője, Matej Halaj társaságában szólt a terveiről (s nem mellesleg a találkozón megjelentek egykori edzői is, František Mojzeš, Bozó István és źubomír Šimkovič), akik egykoron felfedezték a tehetségét, majd másnap egy, a nevét viselő ifjúsági labdarúgó torna első évfolyamát nyitotta meg, s a torna végén adta át a díjakat.   

plegiang78.jpg

plegiang-vietnam.jpg

S hogy mik is a vágyai? Természetesen a Real Madrid – mondja mosolyogva, de a spanyol bajnokság mellett szívesen játszana a német bajnokságban is. „Pár éve a bátyámmal együtt kint voltunk Vietnamban, ahol mindkettőnket szerettek volna a nemzeti válogatottba szerződtetni, de a mi szívünk már Szlovákiáért dobog” – mondja Patrik.

Fotó: Illés Gábor és archív


 
 

ma 2019.01.20 van

ma Dalibor névnapja van

webygroup
Slovenská verzia
English version
FőoldalFőoldal