Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rimaszombat

Danyi Csaba a hegedű mellett már gitáron is remekelVytlači
 

danyicsaba.jpg

A régiós tehetségeket bemutató sorozatunkban a Gesztetében és Ajnácskőn lakó Danyi Csabát is bemutattuk, aki a hegedű, s újabban már a gitár virtuóza is.

florian-kvintett.jpg

Alig tizenegy évesen már Snétberger Ferenc diákja a Znei Tehetség Központban, akivel nem egy koncertet abszolváltak a nagyvilágban. Csaba évekig hegedűn tanult, de idővel a gitár is a kezére állt, s most már mindkét hangszert mesterfokon használja. „Nagyon sokat kaptam Feri bácsitól, a Felsőörsön eltöltött évek megalapozták azt, ahol most tartok. A hegedű mellett Feri bácsinak köszönhetően közel került hozzám a gitár is, s ma már felváltva használom mindkét hangszert” – mondja a rimaszombati Magán Konzervatórium hallgatója. Évekig fellépett a Snétberger Zenei Tehetség Központ zárókoncertjein, ahol lehetőséget kapott a saját művei bemutatására is.

danyi3.jpg

A középiskolát Budapesten kezdte el, de anyagi okok miatt kénytelen volt hazatérni, még szerencse, hogy Rimaszombatban volt lehetősége folytatni a tanulmányait. Szerencsére fellépés akad bőven, mind hegedűn, mind gitáron. A Flórián Kvartett tagjaként beneveztek az idei X-Faktorba, ahol Gáspár Laci mentorálta őket. „Sajnos, nem úgy sikerült a sorozat, ahogy vártuk, s a második fordulóban kiestünk, de nagyon sok rajongót szereztünk magunknak” – meséli Csaba, s hozzáteszi még azt is, Gáspár Laci megígérte nekik, hogy segít elkészíteni az első videoklipjüket. De iskolája zenekarával fellépett hegedűsként a Roma Spirit idei díjátadóján Pozsonyban és a Rimaszombatban megrendezett Magyarnóta Fesztiválon is. 

IMG_4531.JPGIMG_4537.JPG


 
 

ma 2018.12.14 van

ma Branislava, Bronislava névnapja van

webygroup
Slovenská verzia
English version
FőoldalFőoldal