Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rimaszombat

Április műtárgya a Gömör-Kishonti Múzeumban: restaurált kiadványokVytlači
 

honapmutargya.JPG

Négy, tavaly restaurált nyomtatványt választott a rimaszombati Gömör-Kishonti Múzeum a hónap műtárgyává, amelyeket április végéig nézhetnek meg.

medicínska náuka D.S. po reštaurovaní.jpgmedicínska náuka D.S. pred reštaurovaním.jpg

Tavaly a múzeum a Művészet Támogatásáért Alaptól 3 ezer, míg a besztercebányai Megyei Önkormányzattól 158 eurós támogatást kapott régi kiadványok helyreállitására, s ebből az összegből a múzeum négy, a 17-19. századból származó kiadványt restauráltatott. Felújították Daniel Sennert orvosi tankönyvét, amelyet a Wittenbergi Egyetemen adtak ki 1611-ben, ahogy Felix Bidembach két teológiai művét 1609-ből és 1610-ből, valamint az Articuli Diaetales Posonienses kiadványt 1791-ből. A felújítási munkák Štefan Kocka vezetésével valósultak meg. Az összes megújult kiadvány ezáltal elérhetővé válik a kutatók számára is. A restaurálási folyamat szintén az alkalmi kiállítás részét képezi.

medicínska náuka Daniela Sennertusa 2.JPG

A Gömör-Kishonti Múzeum 45 591 kiadványt őriz, s 2015 és 2017 között 162 megrongálódott kiadványt újíttatott fel, s lehetőségei szerint az idén is folytatódnak a restaurálási munkák. 


 
 

ma 2018.11.17 van

ma Klaudia névnapja van

webygroup
Slovenská verzia
English version
FőoldalFőoldal