Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rimaszombat

A legsikeresebb diákokat fogadták a VárosházánVytlači
 

f-elsokep.JPG

Szép hagyomány Rimaszombatban, hogy tanév végén a város vezetése fogadja a búcsúzú tanév legsikeresebb diákjait az óvodásoktól kezdve az alapiskolásokon át egészen a középiskolásokig. Az idei, kultúrműsorral tarkított fogadáson Šimko József polgármester és Rigó László alpolgármester köszöntötte a helyi oktatási intézmények által kiválasztott diákokat.

f-kozonseg.JPGf0.JPGf-csankemilia.JPGf-csankmatyas.JPG

Rimaszombat kisváros, a legifjabb generáció képviselői sikereik révén szerte az országban és külföldön is öregbítik a város jó hírnevét, amelyért a legnagyobb köszönet jár – hangsúlyozta köszöntőjében, aki a diákok mellett köszönetet mondott a pedagógusoknak és a szülőknek is. A díjazott diákokat az egyes iskolák választották ki, akik az oklevél és az ajándék mellé beírhatták nevüket a város emlékkönyvébe is. Bár a város fennhatósága alá csak az óvodák és az alapiskolák tartoznak, meghívjak a megyei fennhatóságú középiskolák és magániskolákat is.  

f-maksi.JPGf-nagy.JPGf-ruszo.JPG

Az idén 23 tanulót jutalmaztak, köztük a Tompa Mihály Alapiskola kilencedikes diákját, Csank Mátyást, aki az elmúlt években főleg mesemondó versenyeken jeleskedett; Ruszó Dianát, a Magyar Tanítási Nyelvű Speciális Alapiskola diákját; Maksi Sámuel Richárdot, a Tompa Mihály Református Gimnázium tanulóját, aki matematika versenyeken jeleskedett és Nagy Gergőt, a Magán Szakközépiskola végzős diákját, aki az elmúlt években számos versenyen (barista, somelier) jeleskedett. A Kereskedelmi Akadémia Szajkó Romant javasolta az elismerésre, aki jelesen érettségizett, s az elmúlt években a könyvelésben aratott komoly sikereket, s osztálytársait is felkészítette az érettségire.

f-szajko.JPGf-szaniszlo.JPG

A Művészeti Alapiskola Szaniszló Dánielt nevezte, aki mind hegedűn, mind énekben remekelt az elmúlt években, pár hete kategóriájában Kassán megnyerte a Peter Dvorský Énekversenyt is. A Relax jelöltje Csank Emília volt, aki a sikert sikerre halmozó Estrella mazsorettcsoport csapatkapitánya, s nem egy Európa-, sőt világbajnokságon is részt vett már csapattársaival.

A meghitt hangulatú ünnepségen a Művészeti Alapiskola, a Dobšinský Alapiskola és a Tompa Mihály Református Gimnázium diákjai működtek közre.

Martin Ambróz felvételei   


 
 

ma 2018.11.17 van

ma Klaudia névnapja van

webygroup
Slovenská verzia
English version
FőoldalFőoldal