Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rimaszombat

Rimaszombat, a tolerancia városaVytlači
 

tolerancia.jpg

A rimaszombati Zsidó Hitközség a Városi Művelődési Központtal és a Matej Hrebenda Könyvtárral közösen Rimaszombat, a tolerancia városa – מססטו סובלנות címmel november 16-án, pénteken egésznapos rendezvényt szervez, amelyen a holokauszt áldozatai előtt tisztelegnek.  

 

A műsor 09.00 órakor kezdődik a művelődési központ nagy üléstermében (A bejárat), ahol Tömösváry Annával, Kertész Lili Mindent elnyeltek a lángok című önéletrajzi regényének a szlovák fordítójával beszélgetnek. 10.00 órától a bábteremben (bejárat az E bejáraton át) František Tepper Rimaszombat régi képeslapokon címmel tart előadást. 11.00 órától a 4-es számú klubhelyiségben Extrémizmus és intolerancia címmel Michal Hvorecký író tart előadást.

Michal-Hvorecký.jpg

14.00 órától a zsidó temetőbe tehetnek látogatást Dušan Rybár vezetésével. 17.00 órától a Matej Hrebenda Könyvtár vendége lesz Michal Hvorecký. Az emléknap a művelődési központ színháztermében zárul a Pressburger Klezmer Band koncertjével, amely 19.00 órakor kezdődik. Ez utóbbi 5 euróba kerül, a többi rendezvény ingyenes lesz.

PKB.jpg


 
 

ma 2019.04.20 van

ma Marcel névnapja van

webygroup
Slovenská verzia
English version
FőoldalFőoldal