Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rimaszombat

Focisztárokat „gyúrtak szoborba” SzentesenVytlači
 

doki.jpg

Az idén nyáron megrendezett futball világbajnokság volt a 21. A rendező Oroszország azonban először adott otthont a világ egyik legnagyobb és legnézettebb rendezvényének. Rendhagyó abból a szempontból a VB, hogy két kontinensre terjedt ki a rendezés, 32 csapat 64 mérkőzésének 12 helyszín és 11 város volt a rendezője részben Európában, részben Ázsiában.

Puskás Öcsi 2.jpg

A foci VB minden pillanatát követte a szentesi Csíky házaspár. Az orvos-szobrász dr. Csíky László három alkotására hívta fel a figyelmemet, akik három nációt képviselnek, Puskás Ferenc, Lionel Messi és Joachim Löw. Puskás Ferenc és Lionel Messi focista pályafutása között több a közös vonás. Az egykor legendás aranycsapat kapitánya 16 évesen kezdett futballozni, ahogy az argentin Messi is. Mindketten a FIFA legelismertebb labdarúgói a maguk korában. Joachim Löw, a német válogatott edzője immár 12 éve. A rossz szokásairól elhíresült Löw csapata az idei világbajnokságon jócskán elmaradt teljesítményével a finálétól.

Joachim Löw (1).jpg

- Őt korábban miért választotta ki megörökítésre érdemesnek?

- A világbajnokságok mindig meglökik az alkotókedvemet. Az ember egyéni teljesítménye érdekel. Ragyogó csapat a német válogatott, és Löw hosszú évek óta rengeteg munkát tesz bele a közös sikerekbe. Az, hogy az idei vb-n nem ragyogtak annyira, magyarázható a folyamatos leterheltséggel, ami együtt jár az egész éves bajnoki szezonnal.

Messi.jpg

- Összességében hogy látja, az idei világbajnokság a korábbiakhoz képest milyen volt?

- Hosszú évekig aktív sportolók voltunk a feleségemmel, Éliás Ilonával, diszkoszvető, dobóatlétaként. A mai napig is rendszeresen „edzünk”, mozgunk. A sport, de az élet minden területén a tehetség számomra a legmeghatározóbb érték, s hogy az egyén azt miként műveli ki magából. Ez a világbajnokság sajnos nem volt az én világbajnokságom, mert folyamatosan azt láttam, hogy egyre durvább jelenetekre kerül sor a pályán. Igaz ez más sportágakra, a kézilabdára, kosárlabdára is sajnos. Mindez sokat levon a valóságos élményből. A jelenség elgondolkodtató – mondta a szentesi szobrász.  

- Melyik döntős csapat volt a kedvencük?

- Mind a horvát, mind a francia csapatot egyenrangúnak tartottuk. Úgy tűnt számomra, hogy a horvátok sokkal jobban küzdöttek, a franciáknak nem volt gond bírni a tempót. Még sosem győzték le a horvátok a franciákat, ahogy most sem. Megérdemelten, 20 év után másodízben lehettek világbajnokok a franciák, de a horvátok teljesítménye magával ragadó élmény. Nem véletlen lett a vb legjobb játékosa Luka Modrić.

S hogy őt megmintázza-e a szentesi szobrász? Majd meglátjuk.

DSCF1697.JPG

P.s.: S mint a most küldött fotó bizonyítja, elkészült a minap Aranylabdát szerzett Modrić szobra is. 

 

                Dömsödi Teréz


 
 

ma 2019.06.16 van

ma Blanka, Bianka névnapja van

webygroup
Slovenská verzia
English version
FőoldalFőoldal