Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rimaszombat

Tompa Mihály Országos Verseny 2019 – felhívásVytlači
 

tompa_mihaly_felhivas.png

A Csemadok Országos Tanácsa megbízásából a Csemadok Rimaszombati Területi Választmánya társszervezőivel: a Csemadok területi választmányaival, a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézettel, a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetségével, a Szlovákiai Magyar Szülők Szövetségével és a Rimaszombati Gömör-Kishonti Népművelési Központtal közösen meghirdette a XXVIII. Tompa Mihály Országos Versenyt, az amatőr (nem hivatásos) vers-és prózamondás, verséneklés és lírai színpadok műfajban.

 

A verseny kategóriái:

I. kategória: az alapiskolák 1-3.évfolyamai

II. kategória: az alapiskolák 4-6. évfolyamai (a 8 éves gimnáziumok 1. évfolyama)

III. kategória: az alapiskolák 7-9. évfolyamai (a 8 éves gimnáziumok 2-4. évfolyamai) IV. kategória: középiskolások (a 4 éves gimnáziumok, szakközépiskolák, a 8 éves gimnáziumok 5.-8. évfolyamai)

V. kategória: egyetemisták, felnőttek (korhatár nélkül)

VI. kategória: énekelt versek, 12 éves kortól egyénileg vagy csoportokban

VII. kategória: lírai színpad, versszínház (korhatár nélkül)

 

A verseny fordulói és időpontjai:

1. osztály, -iskolai versenyek megrendezésének határideje: 2019. február 4-ig

2. egyetemi, körzeti-és járási versenyek: 2019. március 8-ig

3. országos elődöntők: 2019. március 22-29. (Szenc, Galánta, Érsekújvár, Tornalja, Szepsi) 4. országos döntő: 2019. április 25-27., Rimaszombat

 

A vers-és prózamondók csak egy műfajban nevezhetnek be a versenybe, de két produkcióval készülnek. A Csemadok OTE határozata értelmében az egyik mű kötelezően szlovákiai magyar szerző alkotása kell, hogy legyen. A zsűri vitás esetekben kérheti mindkét produkció előadását, az országos döntő kivételével. Az országos döntőben az elődöntőn elhangzott és díjazott egy produkcióval szerepel a versenyző. A prózamondók nem nevezhetnek be a versenybe népmesével. Az egyetemisták esetében a benevezés nem a lakhelyhez, hanem az iskola helyszínéhez kötődik. Az V., -VI., -VII. kategória résztvevői az országos elődöntőkön kapcsolódnak be a versenybe.

 

Benevezési határidők:

I., II., III., IV. kategória: 2019. február 8.

VI., VII. kategória: 2019. március 8.

A benevezési lap beszerezhető a területi választmányok titkárságain, ill. letölthető a www.csemadok.sk vagy a www.intezet.sk honlapról.

Elérhetőségek, információk: Csemadok Rimaszombati Területi Választmánya, Jesenského 5., 979 01 Rimavská Sobota FAX: 047/5623 112; mobil: 0907/87 14 51, e-mail: csemadokrsz@mail.t-com.sk A szervezők kérik a versenyszabályzat betartását, ellenkező esetben a versenyző már a járási fordulón kizárható a versenyből.


 
 

ma 2019.06.16 van

ma Blanka, Bianka névnapja van

webygroup
Slovenská verzia
English version
FőoldalFőoldal