Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rimaszombat

Várják a jelentkezőket a 44. Duna Menti TavaszraVytlači
 

dmt-logo-1-2019.jpg

A Csemadok Országos Tanácsa megbízásából a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet – a seregszemle főszervezője – társrendezőivel, Dunaszerdahely Város Önkormányzatával és a Dunaszerdahelyi Városi Művelődési Központtal közösen meghirdették a 44. Duna Menti Tavaszt, a gyermekbábosok és színjátszók országos fesztiválját. A jelentkezési határidő március 10.

A Duna Menti Tavasz az amatőr gyermekbábos és színjátszó csoportok és bábszólisták egész évi alkotótevékenységének a bemutatkozása, seregszemléje.

A verseny kategóriái:

a. bábjátékos kategória, csoportok és szólisták részére

b. színjátszó kategória

c. szerkesztett játékok kategória.

A verseny fordulói és időpontjai:

A regionális fesztiválok és a válogatások május másodikától 14-ig zajlanak majd több helyszínen: Komáromban, Királyhelmecen (LatorcaMenti Tavasz), Tornalján, Galántán, Ipolyságon és Nyárasdon. Az országos döntő Dunaszerdahelyen május 28-án kezdődik és 31-ig tart.

Jelentkezni kizárólag elektronikus úton lehet, a Csemadok honlapján található linken. Képzőművészeti verseny is lesz A 2019-es évben a Duna Menti Tavasz szervezőbizottsága Rákóczi emlékek címmel a Duna Menti Tavasz fesztivál idejére gyermek képzőművészeti versenyt hirdet alapiskolás diákok számára. Az alkotásokat április 20-ig kell beküldeni a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet címére. Az eredményhirdetésre a szakmai zsűrizést követően a Duna Menti Tavasz országos döntőjén kerül sor. A Duna Menti Tavaszról és a képzőművészeti versenyről részletes információkat a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet honlapján (csemadok.sk) találnak az érdeklődők


 
 

ma 2019.06.16 van

ma Blanka, Bianka névnapja van

webygroup
Slovenská verzia
English version
FőoldalFőoldal