Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rimaszombat

Március 10-ig lehet jelentkezni a Bíborpiros szép rózsáraVytlači
 

biborpiros-.jpg

Tizenkettedik alkalommal rendezi meg a Bíborpiros szép rózsa országos népzenei vetélkedőt a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet. Népdalénekesek, népdalkörök, népi hangszerszólisták és népi hangszeres együttesek jelentkezését várják. Március 10-ig lehet nevezni.

 

A Csemadok Országos Tanácsa megbízásából a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet főszervezőként és szakmai rendezőként meghirdette a vetélkedőt, amelynek célja – folytatva az egykori, mára már fogalommá vált Tavaszi szél eszméit – országos fórumot biztosítani a népdalénekesek és a népdalkörök, valamint a népzenei hangszerszólisták és zenekarok részére. A Bíborpiros szép rózsa arculatához egyértelműen a népdalok és az eredeti hangzás tartozik. A résztvevőknek elsősorban a saját régióból választott népdalokat javasolják a szervezők, és nem ajánlják a műdalokat vagy a feldolgozásokat. Ugyanúgy nem illik ehhez a vetélkedőhöz a kórusszerű hangzás vagy a többszólamú előadásmód. A zenészszólistáknak és a zenekaroknak is ajánlatos tartózkodni az autentikustól eltérő feldolgozásoktól.

Korcsoportok és kategóriák:

A vetélkedő két korcsoportban zajlik. Az elsőbe az alapiskolás tanulók, a másodikba a középiskolás és egyetemista diákok és a felnőttek tartoznak. Az ének kategóriában a szólisták, a népdalkörök, valamint a hangszeres kisérettel éneklő népdalkörök versenyeznek. A hangszeres kategóriában a szólisták, illetve a parasztzenekarok és citerazenekarok vesznek részt.

 

Fordulók és időpontok:

A vetélkedő három fordulós, a járási versenyek áprilistól június másodikáig, az országos elődöntők az októberi hónapban valósulnak meg. Az országos döntőre Dunaszerdahelyen kerül sor 2019 novemberében.

A versenyről részletes információkat a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet, illetve a Csemadok honlapján találnak az érdeklődők: http://csemadok.sk/biborpiros-szep-rozsa-2019-felhivas


 
 

ma 2019.08.18 van

ma Elena, Helena névnapja van

Részletes naptár

webygroup
Slovenská verzia
English version
FőoldalFőoldal