Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rimaszombat

Marián Habovčík lett a ZMOGaM elnökeVytlači
 

zmogam.JPG

A Gömör-Kishonti Városok és Falvak Szövetsége február hetedikén Rimaszombatban tartotta munkaértekezletét, amelyen új elnököt is választottak. Peter Mináčot, Tiszolc egykori polgármesterét Marián Habovčík, Lene polgármestere váltja.

IMG_2286.JPGIMG_2342.JPGIMG_2315.JPGIMG_2311.JPG

Mivel Peter Mináč már nem indult a polgármesteri posztért Tiszolcon, lemondott a Gömör-Kishonti Városok és Falvak Szövetsége elnöki tisztségéről is. A szövetség vezetői köszönetet mondtak több évtizedes tevékenységéért, s megválasztották a szövetség új elnökét is, amelyre ketten pályáztak. A 83 leadott szavazatból Marián Habovčík 60, míg Šimko József, Rimaszombat polgármestere 23 szavazatot kapott.

IMG_2369.JPG

habovcik.JPGIMG_2404.JPG

Marián Habovčík a Tornalja mellett található, mintegy 200 lelkes kis község, Lenke polgármestere. A község pár éve elnyerte a Szlovákiai Városok és Falvak Szövetségének (ZMOS) elismerését a fogyatékos lakosok akadálymentesítéséért tett erőfeszítéseiért, s tavaly nagyszabású keresztény fesztivált (Semfest) is rendeztek a településen. Habovčík a Sajó Menti Mikrorégió elnöke, s a ZMOS tanácsának is tagja.   

Habovčík azóta már abszolválta első hivatalos programját is, ugyanis Serkében vett részt a polgármesterek bálján.

Fotó: Gecse Attila


 
 

ma 2019.05.21 van

ma Zina névnapja van

webygroup
Slovenská verzia
English version
FőoldalFőoldal