Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rimaszombat

Drámapályázati felhívás felvidéki magyar szerzőknekVytlači
 

palyazat1.png

A Dialóg nonprofit szervezet, magyar nyelvű drámapályázatot hirdet fiatal felvidéki magyar szerzők részére. Ezzel szeretnénk elősegíteni a méltánytalanul elhanyagolt szlovákiai magyar dráma megújulását. A drámapályázat témája kötetlen, a színpadi megjelenítés bármilyen formáját érvényesnek tartjuk, ezért műfaji megkötés a drámapályázatban nincs. Pályázni nyomtatásban és interneten még meg nem jelent, színpadon még be ne mutatott művel lehet. Beadási határidő: július 31.

A szakmai zsűri a legjobb három pályaművet jutalmazza, fenntartva magának azt a jogot, hogy a díjakat színvonal hiányában visszatartja. Az eredményhirdetésre októberben kerül sor, az első díj 1 500 €, a 2. díj 1 000 €, míg a 3. díj: 800 €.

A drámapályázat jeligés. A pályaműveket két nyomtatott példányban, zárt borítékban mellékelve a szerző személyi adatait és elérhetőségeit, az alábbi címre kérjük eljuttatni: Dialóg n. o. Rákócziho 239/34, Komárno 945 01. A nyertes pályaműveket a Dialóg n. o. az ALTERNATÍVA 2019 fesztiválon, 2019. októberében felolvasószínházi előadásban, Dunaszerdahelyen mutatja be. További információk a dialog.office1@gmail.com e-mail címen

A drámapályázat támogatója a Kisebbségi Kulturális Alap.


 
 

ma 2019.10.21 van

ma Uršuža névnapja van

Részletes naptár

webygroup
Slovenská verzia
English version
FőoldalFőoldal