Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rimaszombat

A Lokomotíva birkózóinak történelmi sikereVytlači
 

csapat.png

Történelmi sikert értek el a rimaszombati Lokomotíva birkózói, akik több mint 45 éves történelmük során először végeztek az összesített rangsor élén 2018-ban. A klub üdvöskéje, Pavol Rapčan kötöttfogásban megvédte bajnoki címét.

dobogon.png

A 35 szlovákiai klub közül, ha csak öt ponttal is, a rimaszombati Lokomotíva végzett az első helyen 471 ponttal, a kassai ZK 1904 és a 457 pontot szerzett, tavalyi első pozsonyi Dunajplavba előtt (tavaly a rimaszombatiak épp mögöttük végeztek a második helyen). A ranglistát az összes korcsoportnak a tavalyi év versenyein elért eredményei alapján állítják össze, s a végeredményt majd március végén hirdetik ki Somorján, ahol átadják az elismeréseket is.

gulajev.pnggaziova.png

Radnóti József, a Lokomotíva alelnöke minden versenyzőnek köszönetet mondott, de külön kiemelte a felnőttek mezőnyéből Aksharbek Gulajevet, aki az Európa-bajnokságon egy 2., s egy 5. helyet szerzett, valamint a világbajnokságról is hazahozott egy ötödik helyezést. Pavol Rapčan három szlovák bajnoki címet szerzett tavaly, míg Natália Gažiová a diákok mezőnyében hozott haza egy nyolcadik helyezést az Európa-bajnokságról. Mindhármukat díjazták a Nyustyán megrendezett regionális díjátadón is.

rapcan.png

Pavol Rapčan közben megvédte tavalyi bajnoki címét a juniorok között a Somorján megrendezett országos bajnokságon, ahol kötöttfogásban a 60 kilósok mezőnyében nem talált legyőzőre. A kadétek között az 55 kilósok mezőnyében Molnár Brian a harmadik helyen végzett, a helyosztón klubtársát, Jakub Vydrát legyőzve, aki így a negyedik lett. Csapatban a Lokomotíva 20 ponttal az 5. helyen zárt.          


 
 

ma 2019.08.18 van

ma Elena, Helena névnapja van

Részletes naptár

webygroup
Slovenská verzia
English version
FőoldalFőoldal