Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rimaszombat

Április 3-án nyílik a KörforgalomVytlači
 

csurdani.jpg

„Körforgalom – Kruháč” coworking & startup centrum néven április harmadikán innovációs központ nyílik Rimaszombatban. A központ elsősorban a kezdő, fiatal vállalkozóknak szeretne segítséget nyújtani. A központ igazgatója Csúr Dániel, aki munkatársával, Molnár Tímeával együtt várja a vállalkozó kedvű fiatalokat.

52025778_2242131299187445_3596964466777915392_o.jpg

A régió egyik legégetőbb gondja, hogy a fiatalok elmennek, s tanulmányaik befejezése után sem térnek vissza. Ezen az áldatlan állapoton szeretne segíteni a „Körforgalom – Kruháč” coworking & startup centrum, amely a vállalkozókedvű fiatalokat szeretné megszólítani. A központ vezetője, Csúr Dániel a saját példájával is szeretne hitet önteni a fiatalokba, s elhitetni velük, hogy érdemes itt maradni, s tudásukat befektetni ebbe a kormány által máig elhanyagolt régióba. „Öt év után, külföldi tanulmányaimat befejezve jöttem haza, holott maradhattam volna kint is. Az ENSZ-ben is ajánlottak munkát, de több nagyobb cég is megkeresett, de mindig lokálpatrióta voltam és egy percig sem volt kérdés, hogy hazajövök” – mondja Csúr, aki nagyon hiányolja a fiatal vállalkozókat a régióból. Ezen akar segíteni a központ, amelynek elindítását a szlovák kormány akcióterve támogatta, de mint Csúr hangsúlyozza, két éven belül szeretnének önellátóak lenni.

KruhacFB.jpg

A központnak három fő programja van, az első egy háromhónapos akadémia, amely keretében elsősorban a középiskolásokat szeretnék megszólítani, s már a legtöbb rimaszombati középiskolával fel is vették a kapcsolatot. Az akadémia keretében a résztvevők kidolgozhatják a saját akciótervüket, amely segítségével elindíthatják a vállalkozásukat. A második tervük egy coworking iroda működtetése, amelyek lehetőséget teremtenének az induló vállalkozásoknak a kezdeti költségek csökkentéséhez, valamint segítenek leküzdeni a szabadúszók és vállalkozók között tapasztalható elszigeteltség-érzést. „A coworking mozgalom ma már egyre népszerűbb a világban, de nálunk még gyerekcipőben jár, holott fontosnak tartjuk, hogy azok a fiatalok, akik tanulmányaikat befejezvén szeretnének visszatérni, nyitott kapukat találjanak” – magyarázza Csúr, s ezt segítené az inkubátor program, amely keretében tapasztalt helyi vállalkozók mentorként segítenék a fiatalokat.


 
 

ma 2019.06.16 van

ma Blanka, Bianka névnapja van

webygroup
Slovenská verzia
English version
FőoldalFőoldal