Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rimaszombat

V. Medvesalji Majális, Hazajáró túra Egyházasbást-Felvidék – május 4-5. Vytlači
 

56466347_3149704715055563_6600087092850589696_n.jpg

Egyházasbástban a május nem mehet el majális nélkül, ugyanis május első hétvégéjén (május 4-5.) kerül megrendezésre az V. Medvesalji Majális. A helyszín a megszokott Hősök tere a kultúrház előtt.

A Medvesalja Ifjúsági Csoport által szervezett szombati program a szokásos bográcsfőző versennyel indul, amelyre természetesen várjuk (április 30-ig) a csapatok, szervezetek, baráti társaságok, családok jelentkezését. A nap folyamán medvesalji, valamint nógrádi fellépők műsorai színesítik a napot. Fellép többek között Kovács-Benko Fruzsina Borbála, aki a Fölszállott a páva műsorból lehet ismerős, de a fiatalokból álló EndORFin együttes is koncertezik. Az egész napos program során teret kapnak a kézművesek és őstermelők is, illetve a gyerekek kézműves foglalkozásokon és más családi programokon is részt vehetnek.  Első ízben kerül sor a környékbeli fiatal tehetségek kiállítására is, ahol a Medvesaljával kapcsolatos fotópályázatok képeivel, valamint Kovács Veronika és Franciska rajzaival ismerkedhetnek meg az érdeklődők. A főzőverseny után szabadtéri koncertekkel folytatjuk a napot. Először a rockereké lesz a főszerep, az ajnácskői Ramses együttes koncertjét hallhatjuk, majd az est közeledtével a salgótarjáni Mr. Sam Band szórakoztatja a közönséget.

A rendezvény a Bethlen Gábor Alap és a Besztercebányai Megyei Önkormányzat anyagi támogatásával valósul meg.

Május 5-én a Hazajáró túrával fejezzük be a hétvégét, melyet a Medvesalja Polgári Társulás szervez. Érkezik a Hazajáró című műsor két főszereplője, Kenyeres Oszkár és Jakab Sándor is. A túra során megismerjük a tavaly felújított Mogyorós-kutat, ahol Felvidék első feredőépítő kalákáját tartották. A tervek szerint pedig még bevesszük a Medves csodálatos magosát és fennsíkját is.   

További információk: https://www.facebook.com/events/287839738590027/

A főzőversenyre jelentkezni az alábbi telefonszámon, e-mail címen lehetséges:

Vincze Gábor +421 908 915 458, medvesificsoport@gmail.com

 

 


 
 

ma 2019.06.16 van

ma Blanka, Bianka névnapja van

webygroup
Slovenská verzia
English version
FőoldalFőoldal