Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rimaszombat

Május 3-án és 4-én VárosnapokVytlači
 

város-napok-1.jpg

Május 3-án és negyedikén kerül sor az idei Városnapokra. A Városdíjak átadásával, városnapi vásárral s igen gazdag kulturális és sportprogrammal várja Rimaszombat Városa a 2019-es Városnapokon a város és a régió lakosságát.

Az idei Városnapok ünnepélyes megnyitójáramájus harmadikán, pénteken 10.00 órakor kerül sor a Fő téren, ahol Šimko József polgármester és Rigó László alpolgármester köszönti az egybegyűlteket. Ezt követően a szabadtéri színpad a helyi óvodásoké, iskolásoké és kulturális intézményeké. 13.00 órakor a helyi Magán Konzervatórium mutatkozik be, őket a Relax Szabadidőközpont csoportjai követik, lesz kreatív alkotóműhely és egy kis testmozgás is.

Nem hiányozhat a kínálatból a városnapi vásár se, ahogy 09.00 órától megrendezik a már hagyományos elsősegélynyújtó versenyt a Daxner téren, míg a Relax Szabadidőközpontban műveltségi vetélkedőre kerül sor a II. világháború és a fasizmus elleni harc témaköreiből, amelyet 11.30 órától megemlékezés és koszorzás követ a Tompa Mihály téri hősi emlékmű előtt.

15.00 órakor a Városi Művelődési Központban kerül sor az idei Városdíjak és polgármesteri díjak átadására. Ugyanebben az időben a Fő téren tánc workshopot tartanak Miroslav„Bruise”Žilka vezetésével. 16.30 órától a Veselístarci szlovák néptáncegyüttes szórakoztatja az érdeklődőket, míg 16.00 órától a Városi Galériában Németh Boris fotóművész kiállítását nyitják. 17.30 órától a Fláre Beás magyarországi roma zenekar lép fel, őket 19.00 órától az Old School Brothers tánccsoport követi, s a napot a Peter Bič Project zenekar fellépése zárja.

Másnap, május negyedikén, szombaton 10.00 órától a város a gyerekeké, szórakoztató műsor várja a legkisebbeket bűvésszel és animátorokkal. De lesz arcfestés, „funny fotók”, mesefigurák, lufihajtogató és még sok más izgalmas attrakció.


 
 

ma 2019.09.18 van

ma Eugénia névnapja van

Részletes naptár

webygroup
Slovenská verzia
English version
FőoldalFőoldal